پروژه نصب رسوب زدا هیدروفلو در اداره تغذیه دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران | دیگ های بخار و دی اریتور

hydroflow

پروژه نصب رسوب زدا هیدروفلو در اداره تغذیه دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران

نصب رسوبزدا هیدروفلو در آشپزخانه صنعتی دانشگاه پلی تکنیک تهران

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یا پلی‌تکنیک تهران، یکی از بهترین دانشگاه‌های فنی و صنعتی ایران است که در سال ۱۳۳۷ رسماً به عنوان دانشگاه صنعتی افتتاح شد. دانشگاه دارای غذاخوری و سلف سرویس با قابلیت پخت 10000 پرس غذا در شبانه روز است. در آشپزخانه صنعتی دانشگاه، تجهیزات مختلف پخت و پز صنعتی، از جمله 8 دستگاه دم کن صنعتی نصب است. علی رغم جدید النصب بودن آن و با کارکرد حدود یک ماه، در دم کن ها رسوبات سخت و چسبنده تشکیل شد. دم کن‌ یک محفظه استیل است که داخل آن یک یا دو دیگ برنج قرار می‌‌‌‌گیرد. در قسمت زیرین دم کن یک مخزن آب با فلوتر استیل قرارداشته که المنت‌های حرارتی داخل تشتک، آب را به بخار تبدیل می‌‌‌‌کند. با توجه به سختی آب تهران و تبخیر دائم آب، رسوبات در بخش فلوتر آب تغذیه و بدنه مخزن دم کن ایجاد مشکل نموده است. جنس رسوبات سخت بوده و بر روی فلوتر نیز پوشش کامل رسوبات سخت قابل لمس و مشاهده بود. اینجاست که رسوب گیر هیدروفلو برای رسوبزدایی پا به میدان می‌گذارد.

 

hydroflow

قبل از نصب رسوبزدای هیدروفلو

به درخواست اداره تغذیه دانشگاه امیر کبیر در تاریخ 96/03/21 یک دستگاه رسوبزدای الکترونیکی هیدروفلو با امواج رادیویی مدل S-38 بر روی لوله”1 تغذیه آب دم کن صنعتی برنج نصب گردید. لوله “1 گالوانیزه به 8 دستگاه دم کن متصل است. قابلیت ارسال سیگنال رسوب زدای هیدرفلو، عملا به معنای صرفه جویی در هزینه‌های اولیه خرید نسبت به سایر سختی گیرهای مغناطیسی یا آلتراسونیک است. دستگاه رسوبگیر آب هیدروفلو مدل S38 که جایزه آشپزخانه صنعتی 2015 آمریکا را برده است قابلیت ارسال سیگنال رادیویی به هر دو طرف را دارد و کل مدار لوله‌کشی را پوشش می‌‌‌‌دهند.
یک ماه بعد از نصب دستگاه های رسوب گیر هیدروفلو طی بازدید به عمل آمده مشاهده گردید رسوبات سفت قدیمی ‌‌‌‌بازشده و فلوتر فاقد رسوبات گچی و آهکی است. بدنه فلوتر استیل بدون رسوب است رسوبات کف مخزن تغذیه (سمت راست) کاملاَ نرم بوده و به راحتی با دست قابل تمیز کردن است. همانگونه که در عکس مشاهده می‌‌‌‌شود اثر دست بر روی کف مخزن در عکس دیده می‌‌‌‌شود.

 

hydroflow

بعد از نصب رسوب زدای هیدروفلو

دستگاه سختی گیر آب S-38 جز قوی ترین و موثرترین دستگاه سری خانگی است که به راحتی می‌‌‌‌توانند رسوب های قبلی را از بین ببرند. نصب بسیار ساده ای داشته و برد آن تا 150 متر است. از کاربردهای دیگر دستگاه رسوب گیر آب S-38 می‌‌‌‌توان به بیمارستان‌ها، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، آشپزخانه‌های صنعتی، یونیت‌های دندانپزشکی، مرغداری، بهبود کیفیت آبنماهای تزئینی، گلخانه‌ها، چاه‌های آب خانگی، ماشین‌های ظرفشویی صنعتی، رطوبت زن و آکواریوم ماهی اشاره کرد.