رسوب زدایی واحد آب مقطر سازی دیگ های بخار پالایشگاه گاز بیدبلند | دیگ های بخار و دی اریتور

رسوبزدای هیدروفلو,رسوبزدا,رسوب زدا,سختی گیر,رسوبزدایی دیگ بخار,دیگ بخار

رسوب زدایی واحد آب مقطر سازی دیگ های بخار پالایشگاه گاز بیدبلند

رسوبزدایی آب مقطر سازی دیگهای بخار پالایشگاه گاز بیدبلند

پالایشگاه گاز بیدبلند به عنوان اولین پالایشگاه گاز خاورمیانه در ۱۸ کیلومتری غرب بهبهان در استان خوزستان واقع شده است. طراحی پالایشگاه از ابتدا به منظور تصفیه گازهای ترش منطقه آغاجاری وصدور به خارج از کشور صورت و در آذر ۱۳۵۰مورد بهره برداری قرارگرفت. رسوبزدا یی این پالایشگاه از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است. نصب رسوبزدا هیدروفلو در این واحد به موقع و با تصمیم درست صورت گرفت.

پالایشگاه دارای 4 واحد پالایش هر یک با ظرفیت اسمی ۸/۶ میلیون متر مکعب در روز میباشد. چهار دستگاه دیگ بخار واتر تیوب هریک با ظرفیت اسمی ۸۴ تن بخار در ساعت با فشار 25 بار، دمای بخار تولیدی را به ۳۳۲ درجه سانتیگراد می رساند. آب دیگ های بخار، توسط یک دستگاه آب مقطر سازی به ظرفیت 576 متر مکعب در شبانه روز و به روش Evaporationتولید می‌گردد.

قبل از نصب رسوبزدای هیدروفلو در واحد آب مقطر سازی، بنابر اظهارات بهره برداران ، هر سه الی چهار ماه به دلیل رسوبگذاری، مجبور به توقف واحد های بخار و باز کردن و اسید شویی و رسوب گیری مبدل حرارتی آب مقطر سازی بوده اند. یک دستگاه رسوبزدا هیدرفلو مدل P-100 در این واحد نصب گردید.

عملکرد رسوبزدا هیدروفلو

عملکرد رسوبزدا هیدروفلو ، کاملا منحصر به فرد و مبتنی بر ایجاد و ارسال سیگنال های باند AM رادیویی ( پتنت ) می باشد و تنها رسوبزدایی است که قادر است، رسوبات قدیمی را نیز از روی سیستم باز نماید. از لحاظ فنی ، رسوبزدا هیدروفلو مورد تائید واحد آب – بخار پالایشگاه گاز بیدبلند قرار گرفت به نحوی که تائیدیه رضایتمندی مشتری برای شرکت رادین گستر سینا در سال 92صادر گردید.

نکته حائز اهمیت پس از نصب رسوبزدای هیدروفلو ، عدم توقف واحد آب مقطرسازی از زمان نصب به مدت یکسال بوده و دیگ های بخار پالایشگاه به صورت مداوم در سرویس قرار داشتند. در زمان اورهال سالیانه میزان رسوبات بسیار کم و جنس رسوبات نرم بوده که بخش عمده ای از تیوب ها به راحتی جدا می شده اند. به دلیل بزرگی مبدل و تراکم تیوب ها اسید شویی خفیف جهت دسترسی به فضاهای میان تیوب های داخلی توسط واحد آب – بخار انجام شده است.

رسوبزدای هیدروفلو,رسوبزدا,رسوب زدا,سختی گیر,رسوبزدایی دیگ بخار,دیگ بخار