پروژه نصب رسوب زدا هیدروفلو در شرکت توزیع برق KOE | مبدل های حرارتی

رسوب زدا هیدروفلو در شر کت توزیع برق KOE

پروژه نصب رسوب زدا هیدروفلو در شرکت توزیع برق KOE

نصب رسوبزدا هیدروفلو در شرکت توزیع برق KOE

در روسیه و کشورهای استقلال یافته از شوروی سیستم گرمایش مرکزی در شهرها بسیار رایج بوده و کماکان مورد بهره برداری قرار می‌گیرند. کشور اوکراین نیز از این قاعده مستثنی نیست. در قسمتی از شهر کیف، شهرداری موتورخانه فرعی را برای تامین گرمایش بخشی از شهر در نظر گرفته است. منطقه Darnitsa توسط شرکت توزیع برق KOE اداره می‌گردد. حال دلیل نصب رسوبزدا هیدروفلو را با هم بررسی می‌کنیم. در این موتورخانه فرعی مبدل‌های حرارتی پوسته لوله نصب شده که بخار در قسمت پوسته به عنوان سیال گرم کننده و آب داخل تیوب‌ها به عنوان سیال گرم شونده در جریان است.

 

رسوب زدا هیدروفلو در شر کت توزیع برق KOE

دلایل نصب رسوب زدا هیدروفلو

قبل از نصب رسوبزدای هیدروفلو، به طور معمول هر 3 الی 5 ماه مبدل‌ها باز و رسوبات داخل تیوب‌ها تمیز می‌شدند.
طبق بررسی کارشناسان رسوبات داخل مبدل ترکیباتی از املاح کربنات کلسیم، منیزیم، زنگار آهن و محصولات خوردگی و همچنین بایوفیلم بوده که راندمان انتقال حرارت مبدل‌ها را به شدت کاهش می‌داده است. پس از بررسی‌های انجام شده توسط نماینده اوکراین یک دستگاه رسوبزدای هیدروفلو مدل I-100 جهت رفع مشکل رسوب و خوردگی و بایوفیلم در اول سپتامبر 2017 بر روی ورودی یکی از مبدل‌ها نصب گردید که در تصویر بالا موقعیت نصب رسوبزدای هیدروفلو مشخص است.
جهت بررسی عملکرد رسوبزدای هیدروفلو بازه زمانی 1 ماهه در نظر گرفته شد.
پس از یک ماه ورودی مبدل‌ها باز و نتایج جالب توجه ذیل مشاهده گردید.

 

رسوب زدا هیدروفلو در شر کت توزیع برق KOEرسوب زدا هیدروفلو در شر کت توزیع برق KOEرسوب زدا هیدروفلو در شر کت توزیع برق KOEرسوب زدا هیدروفلو در شر کت توزیع برق KOEرسوب زدا هیدروفلو در شر کت توزیع برق KOE

عکس بالا گویای این است که در مدت زمان کوتاه 1 ماه از نصب رسوب زدای هیدروفلو روند مثبت رسوبزدایی کاملاً مشهود بوده به نحوی که در ابتدای تیوب‌ها کاملاً رنگ مس مشخص و نمایان شده است.

تکنولوژی رسوبزدای هیدروفلو تنها سختی گیر الکتریکی است که دارای عملکرد واقعی و عالی است. سختی گیر هیدروفلو بر خلاف سایر سختیگیرهای موجود در بازار با استفاده از امواج رادیویی بی ضرر کار می‌نماید. از مهمترین مزیت‌های رسوب زدای هیدروفلو حذف سختی گیرهای رزینی رایج بوده که بهره برداری از آنها بسیار وقت گیر و مشکل است.
برای استفاده بهینه از رسوبزدای هیدروفلو فقط کافیست مدل مناسب در محل مناسب نصب گردد که این بخش از کار بر عهده تیم فنی شرکت رادین گسترسینا نماینده انحصاری رسوبزدای هیدروفلو است که همواره استفاده از تکنولوژی‌های مدرن و دوستدار محیط زیست را توصیه می‌نمایند.