پروژه رسوب زدای هیدروفلو در مجتمع سرو نقره ای | منابع کویلی و مبدل های صفحه‌ای

رسوبزدای خانگی هیدروفلو

رسوب زدای هیدروفلو در مجتمع سرو نقره ای

نصب رسوبزدای هیدروفلو در مجتمع سرو نقره ای

مجتمع سرو نقره‌ای در بام سعادت آباد، برجی مسکونی در 18 طبقه است. مجتمع دارای یک موتورخانه گرمایشی شامل 2 دستگاه دیگ فولادی پاکمن هر یک به ظرفیت 2400000 کیلو کالری در ساعت است. حال دلیل نصب رسوبزدا را بر روی منابع کویلی این مجتمع شرح می‌دهیم.
موتورخانه دارای 2زون ارتفاعی جهت منابع آبگرم مصرفی است. در زون پایین سه منبع کویلی 3000 لیتری با ورودی آبسرد 2/1 2 نصب است. زون بالا نیز دارای 2 منبع کویلی 3000 لیتری است. مصرف آبگرم ساختمان نسبتاً بالا بوده و گرم نشدن آبگرم مصرفی از علائم تشکیل رسوبات کربناتی بر روی کویل‌ها است. توقف بهره برداری و تخلیه منابع کویلی بسیار پر دردسر است و تصاویر بسیار بالای آب و انرژی به هدر می‌رود.
پس از بازدید تیم فنی شرکت رادین گستر سینا 5 دستگاه رسوبزدایی خانگی هیدروفلو مدل HS40 در تاریخ شهریور ماه 94 جهت رسوبزدایی روی کویل‌ها خطوط آبسرد و گرم بهداشتی وشیرآلات و سر دوش‌ها پیشنهاد شد. یکی از مزیت‌های رسوب زدا هیدروفلو که قابلیت ارسال سیگنال حتی در آب ساکن را نیز دارد این است که نیاز به دستگاه مجزا برای لوله آبسرد نیست. رسوبزدا هیدروفلو مدل HS40 بر روی لوله تا حداکثر قطر “2 نصب می‌شود و حدود — متر دارد.

رسوبزدای خانگی هیدروفلو

فرآیند رسوبزدایی به مرور زمان، روند انتقال حرارت را افزایش داده و با باز شدن رسوبات دمای آبگرم به مرور زمان بالاتر رفت. واحد خدمات پس از فروش شرکت با مدیریت ساختمان و سیستم تاسیساتی در تماس بوده و این روند تا 5 ماه ادامه داشت و بازدید دوره ای خرداد ماه 1395 یکی از منابع کویلی باز و امکان بازدید از داخل منبع کویلی میسر گردید. منابع کویلی دارای یک دریچه بازدید بودند و موارد ذیل مشاهده گردید :
1-    کویل مسی بسیار تمیز و فاقد رسوب بوده و به طور کامل مس قابل رویت بود.
2-    تکه‌های کنده شده رسوب از روی لوله‌ها در کف مخزن دیده می‌شد که نشان از عملکرد خوب رسوبزدای HS40  دارد. همچنین در لابه لای کویل مسی تکه‌های ریز رسوب کنده شده دیده می‌شد که می‌بایست با فشار آب تمیز گردد.
3-    بدنه مخزن فاقد رسوب و تکه‌های بزرگ رسوب به ضخامت 1 میلیمتر از بدنه کنده شده و در کف مخزن جمع شده بود. این رسوبات لایروبی و کف مخزن تمیز گردید.
4-    طبق اظهارات پیمانکاران تاسیسات قبل از نصب دستگاه رسوبزدا صافی شیر پیسوار دائماً رسوب گذاشته و جهت رفع گرفتگی نیاز به تصفیه  تمیز کاری مداوم بوده است در حالیکه بعد از نصب سختی گیر هیدروفلو صافی‌ها بدون رسوب بود.

رسوبزدای خانگی هیدروفلو