رسوبزدایی در مجتمع آپارتمانی به کمک رسوب زدای هیدروفلو

29 اردیبهشت, 1399
حذف رسوب با رسوبزدای هیدروفلو

کاهش رسوب ذخیره شده در مجتمع آپارتمانی به کمک رسوب زدای هیدروفلو

رسوب زدا هیدروفلو راه حل انتخابی مجتمع آپارتمانی در گرینفیلد بوده است. جامعه کاربری روستای گرینفیلد، واقع در جنوب دره سالیناس گرینفیلد، کالیفرنیا، دچار مشکلات قابل توجهی در اثر تشکیل رسوب در 128 آبگرمکن و پمپهای گردش آب شده است. پس از 4 سال از ساخت مجتمع آپارتمانی، رسوب ایجاد شده بقدری زیاد بوده است که بسیاری از آبگرمکن‌ها و پمپهای آب از کار افتاده‌اتد. مالکان این مجتمع برای جایگزینی تجهیزات با حداقل هزینه 600000 دلاری روبرو شدند. سختی گیر هیدروفلو می‌تواند در چنین شرایطی انتخاب مناسبی باشد.
این اتفاق تنها بعد 4 سال رخ داد. در بازرسی‌های دقیق، مشخص شد لوله‌های آب شرب و پمپهای آب به واسطه تشکیل رسوب به شدت مسدود شده‌اند و آبگرمکنها آنقدر رسوب دارند که حتی در هنگام افزایش دمای 100 درصدی، نمی‌توانند آب را به اندازه کافی گرم کنند. همچنین رسوب اضافی در منابع کویلی در سقف مجتمع مشاهده شد که نگرانی زیادی را در پی داشت چرا که تعویض آنها بسیار دشوار و گران است. مدیریت روستای گرینفیلد از شرکت رسوبزدای هیدروفلو USA برای رفع مشکل رسوب کمک خواست. تجزیه و تحلیل‌های انجام شده توسط این شرکت نشان داد که آب در روستای گرینفیلد از یک منبع آب زیرزمینی تهیه می‌شود و تقریبا دارای سختی است، تقریبا 18 دانه در هر گالن (208ppm). آب بسیار غنی از مواد معدنی و برای مقاصد کشاورزی مناسب است، اما تجهیزات و لوله‌ها به دلیل تمایل به کنار گذاشتن رسوبات در مقابله با رسوب، دچار تهدید قابل توجهی می‌شوند.

بیشتر بخوانید:   تصفیه کننده الکترونیکی آب هیدروفلو برای برج‌های خنک کننده

حذف رسوب با رسوبزدای هیدروفلو

سختی آب را برطرف کنید

مدیران مجتمع تصمیم گرفتند تا رسوب زدای هیدروفلو را که از فناوری هیدروپت در آن استفاده شده است، نصب کنند. این فناوری با القای امواج سینوسی روی پوسیدگی جریان متناوب در مایع درون یک لوله کار می‌کند. این جریان باعث می‌شود یونهای معدنی مثبت و منفی در مایع به سرعت در حال حرکت باشند و به آنها امکان جذب و ترکیب آنها را می‌دهد تا خوشه‌ها کنار هم جمع شوند. هنگامی که شرایطی چون افزایش دما یا تغییر فشار رخ دهد، این خوشه‌ها در محلول رسوب می‌کنند و کریستالهای پایدار تشکیل می‌دهند که به جای چسبیدن به تجهیزات و سطوح لوله، در حالت معلق در آب باقی می‌مانند. علاوه بر جلوگیری از تجمع رسوب، این فناوری به تدریج رسوبات موجود را از بین می‌برد، از خوردگی جلوگیری می‌کند، نشت سوراخها را متوقف می‌کند و اکثر باکتری‌ها و جلبکها که از طریق سیستم عبور می‌کنند را می‌کشد. این ویژگی‌ها به افزایش عمر و کارایی تجهیزات و لوله‌ها کمک می‌کند.
شرکت هیدروفلو در کالیفرنیا، راه حل را بررسی کرده و سختی گیر هیدروفلو مدل S38 را روی لوله‌های آب سرد منبع تغذیه آب گرم هر واحد در مجتمع نصب کرده است. نصب دستگاه‌ها بسیار ساده بوده است و باعث ناراحتی و اختلال در زندگی روزمره مستأجران نشده است. نصب آبگرمکنهای جدید با رسوب زدا هیدروفلو صدها هزار دلار در تعمیر و تعویض تجهیزات صرفه جویی کرد و در عین حال یک راه حل سازگار با محیط زیست را داده است.
شش ماه پس از نصب، بازرسی‌های تصادفی نشان داد که آبگرمکنها، پمپهای آب، مخازن، لوله‌ها و کلیه تجهیزات مرتبط با آن عاری از هرگونه تشکیل رسوب هستند. این امر به گرینفیلد اجازه داده است تا ذخایر جایگزینی و بودجه عملیاتی خود را به میزان قابل توجه کاهش دهد زیرا از هزینه‌های عظیم جایگزینی و تعمیر و نگهداری آن جلوگیری می‌کند.
یک مزیت دیگر کاربرد رسوب زدا هیدروفلو این بود که مجتمع به دلیل بهبود بهره وری در بهره‌برداری از آبگرمکن آب هر آپارتمان، توانست پس اندازهای انجام شده را به مستاجرین خود منتقل کند. کاهش تجمع رسوب توسط ¼ اینچ به طور معمول منجر به افزایش تا 35% راندمان گرمایش می‌شود. از آنجا که آبگرمکنهای جدید شروع به حل کردن رسوبات موجود از عناصر گرمایش آبگرمکنها کردند، افزایش بازده انتقال حرارت حاصل شد. این افزایش راندمان باعث کاهش میزان انرژی مصرفی شده و در نتیجه صورتحساب انرژی کمتری برای مستاجرین در نظر گرفت شده است و اینها همگی از مزایای کاربرد سختی گیر هیدروفلو بوده است.

بیشتر بخوانید:   رسوب زدا هیدروفلو، یک ضد رسوب غیر شیمیایی برای سیستم‌های حمل آب

منبع: https://www.hydroflow-usa.com/Scale-Reduction-Savings

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *