رسوب زدا در ساختمان مرکزی بانک قوامین | چیلرها

نصب رسوب زدا ی هیدروفلو در ساختمان مرکزی قوامین

رسوب زدا در ساختمان مرکزی بانک قوامین

کاربرد رسوب زدای هیدروفلو در ساختمان مرکزی بانک قوامین

ساختمان مرکزی بانک قوامین که دارای معماری خاص و منحصر بفردی است در تقاطع اتوبان حکیم، بلوار آفریقا واقع شده است. در سال 1389 جهت محافظت از مدار برج‌های خنک کن دو دستگاه چیلر جذبی ابارا هر یک به ظرفیت 125 تن برودتی، دو دستگاه رسوب زدا P-100 و P-8” بر روی لوله ورودی ابزوربر – کندانسور چیلرها نصب گردید. با استفاده از رسوبزدا هیدروفلو، سختی گیری‌های رزینی از مدار خارج گردید و به طور مستقیم آب خام سختیگیری نشده وارد مدار برج خنک کن و کندانسور- ابزوربر چیلرها شد.

فرآیند رسوب زدایی هیدروفلو با تکنولوژی امواج رادیویی و “فریت های بسیار خاص” انجام می‌گردد که از املاح سختی آب، نظیر بی‌کربنات‌های کلسیم و منیزیم بر علیه خودشان استفاده می‌کند. با روشن شدن رسوبزدا هیدروفلو در مدت کمتر از 3 دقیقه کریستال‌ها در طول مدار خنک کاری تشکیل شده و با حرکت سیال برخورد با جداره‌های لوله و تیوب‌های کندانسور-ابزوربر رسوبات قدیمی را جذب خود می‌نمایند. این کریستال‌ها در عبور از نقاط مختلف کم فشار و پرفشار مدار لوله کشی متلاشی نمی‌شوند و حتی به جایی نمی‌چسبند. جهت مدیریت این رسوب میکرونی شرکت رادین گستر سینا اقدام به نصب 1 دستگاه اتوماتیک بلودان جهت مدار برج‌های خنک کن نمود تا مدیریت رسوبات سختی آب به صورت مکانیزه و اتوماتیک انجام گردد.
اسید شویی عامل اصلی از بین رفتن تیوب‌های مسی است و قطرات اسید شویی غیر علمی و حتی علمی غیر قابل صرف نظر کردن است. کاهش ضخامت مس موجب ایجاد ترک‌های ریز شده و نشتی آغاز می‌گردد.
در این وضعیت آب وارد محفظه چیلر شده و محلول لیتیم برماید خاصیت خود را از دست می‌دهد، تعمیر اساسی ری تیوب چیلر در حال حاضر هزینه‌های بسیار سنگینی به پروژه تحمیل می‌نماید. شرکت‌های گارانتی کننده و یا عمدتاً شرکت‌هایی که خدمات پس از فروش محصولات را بعهده دارند، بخشی از درآمد خود را از محل خدماتی نظیر اسید شویی و تعمیرات تامین می نمایند و پر واضح است حذف اسیدشویی فصلی، عدم تامین قطعات یدکی و حذف تعمیرات اساسی به معنای حذف درآمد مجموعه است.
هر چند در بازدیدهای دوره‌ای کندانسور و ابزوربر نیاز به اسیدشویی نداشته و با حداکثر راندمان در حال بهره برداری بوده، اما با اصرار شرکت گارانتی کننده اسیدشویی در سال 1398 انجام شده است. اسیدشویی قبلی سال 1394 و مجدداً علی رغم تمیز بودن کندانسور-ابزوربر با اصرار شرکت گارانتی کننده انجام شده است.
شرکت رادین گستر سینا در سال 92 بدلیل عملکرد موفقیت آمیز رسوب زدا موفق به دریافت رضایتمندی مشتری از بانک قوامین کرد.