تکنولوژی رسوبزدای هیدروفلو و ابزار استفاده از آب پایدار

9 فروردین, 1399
تکنولوژی رسوبزدای هیدروفلو

تکنولوژی رسوبزدای هیدروفلو و ابزار استفاده از آب پایدار

استفاده از آب پایدار، هدف مهم بسیاری از شرکتها و مؤسسات است و پیشرفت چشمگیری در سالهای اخیر حاصل شده است که ضمن دستیابی به اهداف مورد نظر سیستمها مانند برج‌های خنک کن، که از حجم بالایی آب استفاده می‌کنند، میلیونها گالن آب را ذخیره کرده است. صرفه‌جویی در مصرف آب تأثیر مثبتی بر محیط زیست دارد. اما نقش رسوبزدا هیدروفلو در این بین چیست؟
امکان توجیه یک کیس تجاری برای استفاده از فناوری‌های کارآمد می‌تواند براساس صرفه‌جویی در مصرف آب صرفاً دشوار باشد. با این وجود، هنگامی که معیارها شامل کاهش آب، انرژی و مواد شیمیایی هستند کیس تجاری برای حمایت از بازده سرمایه‌گذاری (ROI) در کمتر از 24 ماه امکان پذیر است.

محلول تصفیه آب برج خنک کننده

تأسیسات پیلوت برای نشان دادن فناوری رسوبزدا هیدروفلو ایجاد شده است، که منجر به تنظیم برنامه جمع آوری رسوبهای بیشتر به منظور نگهداری و ذخیره سازی طولانی مدت آب، انرژی، مواد شیمیایی در تأسیسات در سراسر شرکت شده است.
برنامه موفقی که به طور منظم صرفه جویی در آب و هزینه‌های قابل توجهی را در سراسر ایالات متحده شناسایی کرده بود، این برنامه بصورت مشترک توسط AT&T و سازمان حفاظت از محیط زیست (EDF) تهیه شده است. نتیجه یک برنامه طولانی مدت تا 40% ذخیره آب در سیستمهای خنک کننده در تأسیسات AT&T را شناسایی کرده است و منجر به ایجاد مجموعه کاملی از ابزارها و منابع بهره‌وری آب در طی پروژه آزمایشی شده است که سخاوتمندانه و بدون هیچ هزینه‌ای بین سایر شرکتها و سازمانها تقسیم شده است.
برجهای خنک کن با تبخیر بخش کوچکی از آب که در داخل آنها چرخش می‌کند، گرما را از آب خارج می‌کنند. حفظ کیفیت آب برای داشتن شرایط بهینه کاری ضروری است، که شامل کنترل باکتری‌ها و جلبکها، جلوگیری از رسوب و خوردگی است. رسوب و باکتریها راندمان حرارتی و دبی یک سیستم آبی را تخریب می‌کنند و در کنار هم می‌توانند باعث خوردگی فلز شوند که منجر به هزینه‌های بالاتر نگهداری و جایگزینی می‌شود.

بیشتر بخوانید:   شگرد رسوبزدا های تقلبی-سیگنال ساز فیک

چگونه می‌توان راندمان برج خنک کن را افزایش داد

به طور عادی، طیف وسیعی از مواد شیمیایی در بازار ارائه شده است که شامل مهارکننده‌های رسوب، بایوسایدها، ضد زنگها و سایر مواد افزودنی خاص سیستم برای گسترش استفاده از آب و در عین حال جلوگیری از تجمع رسوب و بیولوژیکی موجود در تجهیزات است. بسیاری از سیستمهای خنک کننده دارای سیستم فیلتراسیون کناری هستند که تقریباً 10% از آب را برای حذف مواد جامد معلق از جریان آب پردازش می‌کنند در حالی که اجازه می‌دهد گردش اولیه ادامه یابد.
در این شرایط کاری، هنگامی که یک سنسور سطح خاصی از رسانایی را ثبت می‌کند، آب از آن نقطه دور می‌شود. از بین رفتن آب انباشته شده به دلایل هزینه دار بودن مطلوب نیست و هر هزار گالن آب تصفیه شده حاوی مواد شیمیایی گران قیمت است که باید دوباره پر شوند.
در عمل، برج خنک کننده که سطح پایین مواد جامد معلق را حفظ می‌کند، از هدایت کمتری در آب برخوردار است و در عین حال مساحت سطح رشد بیولوژیکی را نیز از بین می‌برد. با برداشتن ذرات به اندازه‌های 1 میکرون، مصرف مؤثر آب به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. علاوه برآن، مواد شیمیایی موجود در آب به دلیل جریان کمتر و مواد جامد معلق (TSS) بیشتر و مواد آلی مصرف کننده آنها کمتر خواهد شد. ما معتقدیم که یک برنامه شیمیایی متعادل برای عملکرد مداوم برج خنک کننده مهم است و فناوری‌هایی را ارائه می‌دهد که باعث کاهش استفاده از مواد شیمیایی تا 75% می‌شود.

چرا رسوبزدا هیدروفلو به عنوان یک راه حل مؤثر تصفیه آب برج خنک کننده مناسب است؟

یک دستگاه رسوب زدا هیدروفلو در قسمت بیرونی یک لوله نصب شده است و فرکانس 150 کیلوهرتز را ساطع می‌کند که در سراسر سیستم اعمال می‌شود. سیستمهای سختی گیر هیدروفلو، دستگاه‌هایی سازگار با محیط زیست هستند که سالهاست در سراسر جهان توزیع می‌‎شوند، اما اخیراً فقط وارد بازار ایالات متحده شده‌اند. بیش از 20 سال پیش، هلدینگ هیدروپت در ایلات متحده، با القاء یک سیگنال قوی 150 کیلوهرتزی در سراسر سیستم لوله کشی، فرآیندی طراحی کرد که مایعات را تصفیه می‌کند.
ضربات مکرر سیگنالها باعث جدا شدن رسوبها می‌شود و به دلیل بهبود قابل توجه کیفیت آب توسط رسوبزدای هیدروفلو، باعث می‌شود مواد شیمیایی کمتر به هدر رود. ممکن است آب به جای اینکه در یک فاضلاب تخلیه شود، برای آبیاری یا مصارف دیگر بصورت کاملا بهینه استفاده شود. رسوبزدا ی الکترونیکی هیدروفلو به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد و نیازی به مواد افزودنی شیمیایی ندارد. این دستگاه باعث می‌شود در هزینه‌ها صرفه جویی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رسوبزدای مناسب برای خود با تیم مشاوره ما تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید:   سیستم رسوب زدا هیدروفلو و کاربردهای آن در تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *