مشخصات فنی پکیج خانگی چیست؟

15 اسفند, 1397
شناسایی پکیج خانگی و پکیج گرمایشی

مشخصات فنی پکیج خانگی:

برای اخذ اطلاعات در مورد پکیج خانگی فعلی شما، قطعا اطلاعات ذیل به شما کمک خواهد کرد تا پارامترهای مناسب جهت انتخاب پکیج را بهتر بشناسید.

انواع پکیج‌های خانگی

به طور کلی در انگلستان 3 تیپ سیستم گرمایش وجود دارد که کارکرد آنها با یکدیگر کمی تفاوت دارد. بنابراین اگر دنبال پکیج‌های گرمایشی یا موتورخانه مرکزی هستید، اطلاعات مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود. موارد ذیل را مورد بررسی قرار می‌دهیم:
•    میزان آلودگی مونوکسید کربن
•    راندمان دیگ یا پکیج
•    توان دیگ یا پکیج
•    فشارکاری مدار آب
•    دبی آب

شناسایی پکیج خانگی و پکیج گرمایشی

میزان مونوکسیدکربن

اطمینان از اینکه عملکرد دیگ یا پکیج خانگی شما ایمن و بی خطر است مهمترین آیتم است.
تمامی دیگ‌ها و پکیج‌ها در اثر احتراق مونوکسیدکربن تولید می‌نمایند و توسط دودکش این گازهای مضر از خانه خارج شده و خطری به همراه ندارد.
هرچقدر میزان مونوکسید کربن تولیدی بویلر یا پکیج خانگی کمتر باشد، کیفیت دستگاه بهتر است چون اگر مسیر دودکش به هردلیلی مسدود شود مونوکسیدکربن کمتری وارد ساختمان می‌شود. سرویس منظم مشعل یا پکیج گرمایشی ریسک خرابی آن را کاهش می‌‌دهد. همچنین نصب سنسور هشدار دهنده مونوکسید کربن نیز پیشنهاد مناسبی برای تضمین سلامت افراد منزل خواهد بود حتما مسیر دودکش و باز بودن انتهای آزاد مکش پکیج خانگی را کنترل نمایید. همچنین چنانچه از اتصالات فلزی جهت اتصال پکیج یا دیگ به دودکش استفاده شده است از سلامت و عدم پوسیدگی آن اطمینان حاصل نمایید.

راندمان بویلر یا پکیج گرمایشی:

راندمان پکیج خانگی یا دیگ و کنترل لیبل انرژی آن بسیار با اهمیت است. برای اینکه خریداران در انتخاب محصول دچار سردرگمی نشوند و بتوانند راندمان پکیج گرمایشی‌های مختلف را باهم مقایسه کنند. Erp یا Energy Related product یکی از برج‌های انرژی ساخته شده است که معمولا بر روی محصولات چسبانده شده است. شما این برچسب را بر روی یخچال، کولر و سایر لوازم خانگی می‌توانید مشاهده کنید. بالاترین و بهترین گرید، A است که بیشترین صرفه جویی انرژی را دارد و بدترین گرید G است که کمترین راندمان را دارد. محصول گرید A  انرژی کمتری مصرف می‌نماید بنابراین قبض‌های برق و گاز کمتری پرداخت خواهید کرد به عنوان مثال در انگلستان چنانچه خانه شما ویلایی باشد و پکیج خانگی موجود شما گرید D داشته باشد با خرید پکیج چگالشی گرید A حدود 170 پوند در سال صرفه جویی می‌نمایند. دیگ‌های گرمایشی تنها یک برچسب انرژی دارند که شامل مدار گرمایش رادیاتور و ابگرم مصرفی می‌گردد.

بیشتر بخوانید:   چه زمانی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بایست پکیج گرمایشی را تعویض نمود؟

شناسایی پکیج خانگی و پکیج گرمایشی

شناسایی پکیج خانگی و پکیج گرمایشی

 

 

توان پکیج خانگی یا دیگ گرمایشی

ظرفیت و توان پکیج خانگی یکی دیگر از پارامترهای مهم جهت انتخاب است که معمولا به کیلووات (KW ( نمایش داده می‌شود و به این مفهوم است که چه قدر آبگرم و گرمایش می‌تواند برای خانه تأمین نماید. هرچقدر این توان گرمایشی بویلر بیشتر بوده می‌تواند رادیاتورهای بیشتری را گرم کرده و آبگرم مصرفی بیشتری تامین نماید.
برای اینکه بدانید چه توانی مناسب خانه و پکیج گرمایشی شما نیست، پارامترهایی نظیر مساحت زیربنا، میزان عایق کاری حرارتی دیوارها، وضعیت پنجره‌های تک جداره یا دوجداره  تعداد نفرات در منزل و استایل زندگی می‌تواند تاثیر گذار باشد. دو پارامتر مهم در انتخاب دیگ یا پکیج خانگی ‌توان ورودی و توان خروجی آن است که هر دو آنها با میکرووات اندازه گیری می‌شود.

شناسایی پکیج خانگی و پکیج گرمایشی

توان ورودی: مقدار انرژی که پکیج نیاز دارد تا گرمایش و آبگرم مصرفی را تأمین کند. این مقدار انرژی عموما معادل میزان ارائه شده بر روی قبض گاز توسط شرکت گاز است.
توان خروجی: مقدار انرژی که عملاً دیگ یا پکیج خانگی می‌تواند رادیاتورها و آبگرم مصرفی را تأمین نماید که این توان همیشه کمتر از توان ورودی است.
فشار گاز: حداقل فشاری که پکیج گرمایشی به مشعل دیگ نیاز دارد تا به صورت ایمن بهره برداری شود که معمولا با واحد میلی آر نمایش داده می‌شود.

شناسایی پکیج خانگی و پکیج گرمایشی

فشار آب: می‌بایست حداقل و حداکثر فشار کاری بویلر مدنظر قرار گیرد تا پکیج خانگی یا دیگ گرمایشی به درستی کار کند.

 

شناسایی پکیج خانگی و پکیج گرمایشی

دبی آب: مقدار دبی آب مشخص کننده حجم آبی است که در زمان مشخص مصرف می‌کنید که می‌تواند زمان استحمام (دوش‌ها) شستشو، آشپزخانه و یا سایر موارد باشد. واحد آن لیتر در دقیقه یا Gpm است. هرچه‌قدر مقدار شیرآلات بهداشتی و مصرف‌کننده‌ها بیشتر باشد دبی بالاتر و پکیج بزرگتری نیاز دارید. برای اینکه ایده‌ای از میزان آب مصرفی داشته باشید می‌توان به دبی 4 تا 6 لیتر در دقیقه، شیر سینک آشپزخانه و دبی بالای 6 لیتر در دقیقه برای دوش‌ها اشاره نمود. معمولا پکیج‌ خانگی حداکثر دبی آبگرم تولیدی در یک دمای مشخص را در مشخصات فنی خود دارد. به عنوان مثال دبی 12 لیتر در دقیقه آبگرم با دمای 40 درجه سانتیگراد، بنابراین اگر شما همزمان از 2 دوش و یک شیر ابگرم آشپزخانه استفاده کنید حتما با کمبود آبگرم مواجه خواهید شد.
هرچقدر پکیج خانگی و پکیج گرمایشی شما قوی باشد دبی آن بالاتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:   رسوبزدا هیدروفلو در نورد گرم کارخانه Jordan Steel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *