روشهای رسوبزدایی آب شیرین کن با بهره‌گیری از تکنولوژی رسوبزدا هیدروفلو

29 تیر, 1399

روشهای رسوبزدایی آب شیرین با رسوبزدا هیدروفلو

چیلر بزرگترین مشارکت کننده در مصرف برق ساختمانهای تجاری، بیمارستانها و بسیاری از مجموعه‌ها است. در یک طرح معمولی، هنگامی که سیستم خنک کننده دارای آب تازه است، 70 تا 90 درصد از انرژی چیلر را مصرف می‌کند. (سایر عوامل مصرف کننده انرژی در کارخانه‌ها پمپهای آب سرد، پمپهای آب متراکم و فنهای برج خنک کن هستند.) رسوبزدا دستگاهی است که عملکرد صحیح این واحد را تضمین می‌کند.
کار چیلر نیز به نوبه خود 40 تا 60 درصد کل مصرف برق را تأمین می‌کند. بنابراین هرگونه بهبود در راندمان انرژی چیلرها می‌تواند هزینه انرژی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 

رسوبزدا هیدروفلو در رسوبزدایی آب شیرین کن، بسیاری از مشکلات موجود در سیستمهای خنک کننده با آب را به روشی ابتکاری و سازگار با محیط زیست از بین می‌برد.

دستورالعملهای کاربردی:

سیستمهای خنک کن آب، زمانی مورد تأیید هستند که فضا و آب موجود به حد کفایت باشد و تنها بخاطر حس مثبتی که به راندمان بالای سیستمهای خنک کننده هوا دارید مورد استفاده قرار نگیرند. راندمان انرژی بالا عمدتا ناشی از سرعت بالای مردودسازی گرما با تبخیر آب میعان است. به طوری که بارگیری به کمپرسور کاهش می‌باید. حال رسوب زدا این بین چه نقش دارد؟
هنگامی که اکثر مردم از راندمان بالای انرژی سیستم خنک کن آب بهره مند می‌شوند، از مشکلات ایجاد شده توسط مدار باز کندانسورآب رنج می‌برند. این مشکلات نه تنها باعث کاهش کارایی سیستم می‌شوند بلکه یک مشکل بهداشتی را به کارخانه و عموم مردم تحمیل می‌کنند.
رسوباتی که این سیستم با آنها مواجه هستند عبارتند از: (برای مطالعه هر نوع رسوب کلیک کنید)

رسوب مواد معدنی
رسوب بیولوژیکی (بایوفیلم)
رشد باکتری‌ها
رشد جلبک

بیشتر بخوانید:   دستگاه رسوب زدا هیدروفلو مدل HS-38 محصولی برتر در زمینه تصفیه خانگی آب

فواید کاربرد رسوبزدا هیدروفلو

رسوبزدا هیدروفلو سری P بسیاری از مشکلات موجود در سیستمهای خنک کننده با آب را به روشی ابتکاری، قابل اعتماد، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست از بین می‌برد. مزایایی که رسوب زدا هیدروفلو سری P می‌تواند برای شما به ارمغان آورد، بصورت خلاصه به شرح زیر است:

به حداکثر رسیدن بهره وری انرژی چیلرها
رسوب مواد معدنی و بایوفیلم دارای رسانایی حرارتی بسیار ضعیفی هستند که باعث کاهش عملکرد سیستم و در بدترین حالت منجر به خاموش شدن سیستم می‌شود. ضریب انتقال حرارت اکنون به ارزش طراحی شده خود رسیده است. بنابراین انرژی بیشتری به دلیل رسوب لوله از بین نمی‌رود.

کاهش زمان و هزینه تجهیزات
تمیز کردن لوله‌های فاضلاب به نیروی انسانی، قطعات، مواد و زمان نیاز دارد. تمیز کردن لوله بطور چشمگیری کاهش می‌یابد.
علاوه براین، می‌توان آسیب لوله کندانسور را با تمیز کردن توسط اسید کاهش داد. اما این به محتوا و جنس لوله بستگی دارد، در مناطقی که میزان سیلیس زیاد است، ممکن است برای پاک کردن رسوب سیلیس نیاز به تمیز کردن با رسوب باشد.

کاهش لژیونلا
هنگامی که رسوبزدا هیدروفلو P فعال باشد و جریان کندانسور در حال حرکت باشد، عمل کشتن باکتریها انجام می‌شود. این امر بطور قابل توجهی از اپراتورها، کاربران و عموم مردم در برابر تورم لژیونلا محافظت می‌کند.

کم مصرف
برای عملکرد این رسوب زدا از 15 تا 65 وات انرژی استفاده می‌شود. هزینه برق این دستگاه برای بهره برداری مداوم ناچیز است.

سهولت نصب
این یک روش ساده است و نصب آن می‌تواند یک ساعت انجام شود. به شرطی که یک سوکت برق تک فاز در دسترس باشد. در خط لوله و تجهیزات اصلی هیچ تغییری وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:   القای میدان الکتریکی در سیستم رسوب زدا هیدروفلو

حداقل توجه مورد نیاز
این فناوری در دسته آخرین فناوری کم مصرف قرار دارد و میزان مصرف انرژی معمولی آن کمتر از 45 وات است. هیچ مشکلی از فرسودگی، خستگی، گرمای بیش از حد و کاهش طول عمر سریع در این دستگاه وجود ندارد. بعبارتی تعمیر و نگهداری آن رایگان است و تنها توجهی که باید داشته باشید اطمینان از روشن بودن دو LED در واحد کنترل است.

دوستدار محیط زیست
در هنگام استفاده از رسوبزدای آب مواد شیمیایی کمتری برای تمیز کردن لوله استفاده می‌شود. هنگام رسوبزدایی لوله با رسوب زداهیدروفلو سری P انرژی کمتری استفاده می‌شود.

منبع:

http://www.powertechipc.com/technologies/Hydropath/applications/freshwater_cooled_chillers.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *