5 روش برتر برای صرفه جویی در هزینه انرژی

17 بهمن, 1400
رسوب زدای هیدروفلو

روش‌های برتر برای صرفه جویی در مصرف انرژی منزل

راه‎‎های زیادی برای کاهش مصرف انرژی در منزل وجود دارد. در این مقاله ما به 5 روش برتر برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش قبض آب و برق ماهانه نگاه خواهیم کرد. با کاهش انرژی مصرفی خانه شما در هر ماه، نه تنها می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید، بلکه میزان کربن تولیدی خود را کاهش دهید تا تاثیر مضر کمتری بر محیط زیست داشته باشید. اگر تمام نکات صرفه جویی در مصرف انرژی را در این مقاله اجرا کنید، تقریباً 36 درصد کاهش هزینه در قبض انرژی خود خواهید داشت. یکی از این روش‌ها استفاده از دستگاه رسوب زدای هیدروفلو است مه در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

شماره 1 – نیازهای روشنایی، گرمایش و سرمایش خود را ارزیابی کنید

گرمایش و سرمایش تقریبا نیمی از مصرف انرژی خانه شما را تشکیل می‌دهد. حفظ این موارد و انجام برخی تنظیمات در نحوه استفاده از آنها مهم است. یک راه خوب برای ارزیابی نیازهای انرژی و مصرف آن، درخواست ممیزی انرژی از ارائه دهنده خدمات برق است. این به شما بینش ارزشمندی در مورد زمینه‌هایی می‌دهد که می‌توانید بهره وری انرژی خود را بهبود بخشید. اگر از وسایل کم مصرف استفاده نمی‌کنید، این در ممیزی انرژی شما لحاظ می‌شود. مهم‌تر از همه، این دری را برای دسترسی به تخفیف‌ها و مشوق‌های شرکت برق شما برای تعویض لوازم قدیمی خود با لوازم کم مصرف باز می‌کند.

 

این نکته صرفه جویی در انرژی نیاز به سرمایه گذاری مالی قابل توجهی دارد، اما اگر از تخفیف‌ها و مشوق‌ها استفاده کنید، می‌تواند هزینه را به حداقل برساند. شرکت آب و برق شما به این نکته اشاره خواهد کرد که جایگزینی آنها با وسایل کارآمدتر می‌تواند مصرف برق شما را به نصف کاهش دهد و در نتیجه به طور بالقوه قبض انرژی شما را تقریباً به نصف کاهش دهد. با چنین صرفه جویی در انرژی، وسایل با راندمان بالا اغلب به سرعت هزینه خود را پرداخت می‌کنند.

 

شماره 2 – از تجهیزات خود به خوبی نگهداری کنید

نگهداری صحیح از لوازم خانگی شما به کارایی کامل آنها کمک می‌کند. به عنوان مثال، هنگامی که فیلترهای هوای کوره موتورخانه کثیف هستند، انرژی بیشتری مصرف می‌کنند تا کارآمد باشند. فیلترهای هوای کثیف 15٪ انرژی بیشتری مصرف می‌کنند که توسط سیستم تهویه شما مصرف می‌شود. با تمیز نگه داشتن فیلترهای هوا، 7.5 درصد در صورتحساب ماهانه خود صرفه جویی خواهید کرد. یکی دیگر از وسایلی که معمولا نادیده گرفته می‌شود و انرژی زیادی مصرف می‌کند، آبگرمکن شما است.

بیشتر بخوانید:   رسوبزدای هیدروفلو بهترین جایگزین سختی گیر رزینی

 

کاهش دمای آبگرمکن و انجام تعمیر و نگهداری معمول بسیار مهم است. اکثر آبگرمکن‌ها در کارخانه روی 140 درجه فارنهایت تنظیم شده‌اند، اگر آن را به 120 درجه فارنهایت کاهش دهید، حدود 10٪ از کل مصرف انرژی خود را صرفه جویی می‌کنید. با این حساب تقریباً مقدار خوبی در ماه پس انداز می‌شود. یکی دیگر از عوامل مهم حفظ آبگرمکن شما است. اگر در یک منطقه آب سخت زندگی می‌کنید، رسوب برای آبگرمکن شما مشکل خواهد بود. هنگامی که آب گرم می‌شود رسوبات سخت از محلول خارج می‌شود و روی مخزن و عناصر گرمایشی تشکیل می‌شود. اگر بگذارید چند سانتی متر رسوب در آبگرمکن شما ایجاد شود، راندمان آبگرمکن شما را تا 11 درصد کاهش می‌یابد.

 

 

رسوب زدای هیدروفلو

 

 

همانطور که می‌بینید، نادیده گرفتن رسوبات, قطعا باعث مصرف انرژی زیادی می‌شود. حتی بدتر از آن ممکن است برای همیشه آبگرمکن شما را خراب کند.

اگر مشکلات آب سخت را تجربه می‌کنید، یک راه حل سازگار با محیط زیست وجود دارد که ارزان‌تر است و به اندازه یک نرم کننده آب شور در مقابله با مسئله رسوب موثر است. محصولی که من به آن اشاره می‌کنم دستگاه رسوب زدای هیدروفلو است. دستگاه‌های رسوب زدای هیدروفلو که رسوب زدای الکترونیکی بسیار کارآمد هستند، روی لوله آب ورودی خانه یا محل کار شما نصب می‌شوند. این سیالات را با القای یک سیگنال قوی و در عین حال بی ضرر 150 کیلوهرتز در سراسر سیستم‌های لوله کشی ساخته شده از هر ماده، از جمله PEX و PVC، تصفیه می‌کند.

 

 

رسوب زدای هیدروفلو

 

 

این امواج الکتریکی باعث می‌شوند یون‌های معدنی خوشه‌های معلقی تشکیل دهند که با تغییرات دما یا فشار به کریستال‌های پایدار تبدیل می‌شوند. کریستال‌های معلق از تجمع رسوب در لوله‌ها و عناصر گرمایشی جلوگیری می‌کنند، بنابراین راندمان انتقال حرارت را افزایش می‌دهند، هزینه‌های نگهداری را کاهش می‌دهند و مصرف مواد شیمیایی را کاهش می‌دهند.

بیشتر بخوانید:   آشنایی با طرز کار دستگاه رسوب زدا هیدروفلو

 

درباره دستگاه‌های رسوب زدای هیدروفلو بیشتر بدانید.

 

شماره 3 – همه روشنایی‌ها را از لامپ‌های رشته‌ای به LED تغییر دهید

یک تغییر آسان و ساده که می‌توانید ایجاد کنید، تغییر به لامپ‌های LED کم مصرف است که به کاهش مصرف انرژی و قبض برق شما کمک می‌کند. لامپ‌های رشته‌ای بیشتر انرژی خود را به عنوان گرما به جای نور با استفاده از الکتریسیته غیر ضروری آزاد می‌کنند. لامپ‌های سنتی 95 درصد انرژی مصرفی خود را صرف تولید گرما می‌کنند و تنها 5 درصد آن صرف نوری می‌شود که از خود ساطع می‌کنند و آنها را به ناکارآمدترین منبع انرژی در خانه شما تبدیل می‌کند. علاوه بر مصرف بیش از حد برق، آنها باید بیشتر از جایگزین‌های کم مصرف خود تعویض شوند. لامپ‌های رشته‌ای معمولی حدود 750 ساعت عمر می‌کنند. در مقابل لامپ‌های LED به طور متوسط 23000-36000 ساعت دوام می‌آورند.

به یاد داشته باشید که چراغ‌های اتاق‌هایی را که استفاده نمی‌کنید خاموش کنید یا در اتاق‌هایی که اغلب استفاده نمی‌شوند، یک کلید حرکتی یا زمان‌بندی شده نصب کنید. نصب لامپ‌های ال‌ای‌دی غروب/طلوع در وسایل فضای باز باعث کاهش مصرف انرژی با خاموش شدن خودکار در طول ساعات روز و همچنین صرفه‌جویی ایجاد شده توسط لامپ‌های ال‌ای‌دی در مقابل لامپ‌های هالوژن یا رشته‌ای که معمولاً در فضای باز استفاده می‌شوند، می‌شود.

 

 

رسوب زدای هیدروفلو

شماره 4 – از ترموستات قابل برنامه ریزی استفاده کنید

نگه داشتن تنظیمات ترموستات روی بهترین حالت، باعث صرفه جویی فوری در انرژی می‌شود. توصیه می‌شود ترموستات را روی 68 درجه فارنهایت تنظیم کنید. توجه داشته باشید که هر درجه گرمایش یا سرمایش اضافی مصرف برق را 6-8٪ افزایش می‌دهد. همچنین توصیه می‌شود از یک ترموستات قابل برنامه ریزی استفاده کنید، به خصوص زمانی که در خانه نیستید. نصب ترموستات‌های قابل برنامه ریزی آسان است و با چند تنظیم ساده میزان مصرف انرژی را کاهش می دهد. به عنوان مثال، می توانید خانه خود را در طول روز در دمای معینی و در طول شب هنگام خواب در دمای پایین‌تر نگه دارید. نکته دیگر برای کاهش مصرف انرژی با ترموستات قابل برنامه ریزی این است که آن را در تمام طول روز در حالی که سر کار هستید خاموش کنید و یک ساعت قبل از رسیدن به خانه برنامه ریزی کنید که روشن شود. برنامه‌ریزی ترموستات برای گرم کردن خانه فقط در مواقع ضروری، صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به حداکثر می‌رساند و قبض انرژی شما را کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید:   نقش رسوب زدا هیدروفلو در کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی برای تولیدکنندگان

رسوب زدای هیدروفلو

شماره 5 – وسیله برقی را نهتنها خام.ش کنید، بلکه از برق بکشید!

وسایل برقی حتی زمانی که استفاده نمی‌شوند انرژی مصرف می‌کنند، بنابراین اگر برای مدتی از آنها استفاده نمی‌کنید، فقط آنها را خاموش نکنید، آنها را از دیوار جدا کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. در واقع، تخمین زده می‌شود که 75 درصد از انرژی مورد استفاده برای برق رسانی به وسایل الکترونیکی خانگی هنگام خاموش شدن مصرف می‌شود که می‌تواند تا مبلغ زیادی در سال هزینه داشته باشد. بنابراین، منطقی است که چیزی را فقط در صورت نیاز وصل کنید.

یکی دیگر از روش‌های ساده برای اطمینان از اینکه وسایل یا دستگاه‌های بلااستفاده در زمانی که استفاده نمی‌شوند، انرژی مصرف نمی‌کنند، استفاده از یک برد برق (محافظ برق) است که برق چند دستگاه را همزمان تامین می‌کند. این اجازه می‌دهد تا همه دستگاه‌ها به طور همزمان خاموش شوند و این امتیاز اضافی محافظت از دستگاه‌های شما در برابر نوسانات برق است.

اکنون که ایده‌های بی شماری برای صرفه جویی در مصرف انرژی دارید، از عادات جدید گرفته تا ارتقای موثر، خودتان را به چالش بکشید تا ببینید آیا می‌توانید قبض انرژی خود را کاهش دهید یا خیر. چیزهای ساده، مانند تصمیم گیری عاقلانه در هنگام انتخاب لوازم خانگی، درک مصرف انرژی روزانه و ایجاد برخی عادت‌های ساده صرفه جویی در مصرف انرژی، تنها برخی از راه‌های صرفه جویی در انرژی در خانه شما هستند.

 

منبع:
https://www.hydroflow-usa.com/Top-5-energy-saving-ideas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *