پکیج خانگی من چقدر ایمن است؟

24 بهمن, 1397
پکیج خانگی

شناسایی پکیج خانگی ایمن

پکیج خانگی خراب چند مشکل بوجود می‌‌‌‌‌‌‌‌آورد. هزینه استفاده را برای مالک افزایش می‌‌‌‌‌‌‌‌دهد، در زمستان گرمای کافی ندارد. و از همه مهمتر، خطرناک است. حال چگونه می‌‌‌‌‌‌‌‌شود فهمید که کدام ایرادات نیاز به اقدام موزی دارد. در مقاله زیر که توسط متخصصین شرکت گاز انگلستان تهیه شده برخی از ایرادات مورد بررسی قرار گرفته است. آنهایی که ایراد جزئی هستند کم اهمیت و آنهایی که جدی هستند با اقدام حضوی مشخص شده‌اند.

1) گرمایش و آبگرم پکیج خانگی من کار نمی‌‌‌‌‌‌‌‌کند؟

یکی از دلایل عدم کارکرد سیستم گرمایش یا آبگرم مصرفی، خراب بودن ترموستات یا فشار سیستم است. آیتم 2 و 8 را نیز مطالعه کنید. از سوی دیگر قطعات معیوب نظیر، پارگی دیافراگم یا شیر خراب یا مدار لوله کشی هواگیری نشده نیز می‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از علل خرابی پکیج گرمایشی باشد.

2)    فشار پکیج خانگی من کم است!

فشار پکیج خانگی بایست 5/1 بار باشد. اگر پکیج خانگی به اندازه کافی در مدار گرمایش، گرما تولید نمی‌‌‌‌‌‌‌‌کند. یکی از دلایل آن می‌‌‌‌‌‌‌‌تواند کمبود فشار آب در مدار باشد. به سادگی گیج فشار پکیج خانگی که جلوی آن قرار دارد را کنترل نمایید. در صورت نیاز از تعمیر کاران مجاز درخواست کمک نمایید.

پکیج خانگی

3) پکیج خانگی من دارای نشتی آب است!

معمولاً پکیجهای گرمایشی فاقد نشتی آب هستند و به ندرت شما می‌‌‌‌‌‌‌‌توانید چنین موردی مشاهده کنید. در صورت نشتی آب حتماً قطعه‌ای داخل پکیج حرارتی خراب شده است که البته زیاد خطرناک نیست. می‌‌‌‌‌‌‌‌بایست پکیج گرمایشی خاموش شود تا احتمالاً خطر اتصال برق به شبکه لوله کشی خانگی و آسیب رسیدن به لوازم خانگی وجود نداشته باشد. سعی نکنید که خودتان نشتی آنرا برطرف نمایید و حتماً با تعمیر کار مجاز پکیج گرمایشی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:   کاهش رسوب آهک و رسوب زیستی به وسیله دستگاه رسوب زدا هیدروفلو

پکیج خانگی

4) پکیج گرمایشی من سر و صدای زیادی تولید می‌‌‌‌‌‌‌‌کند!

اگر صدای تق و توق و سوت از داخل پکیج گرمایشی تولید شود حتماً می‌‌‌‌‌‌‌‌بایست توسط متخصص بازدید شود. ممکن است نیاز به هواگیری داشته باشد. یا در قطعات داخلی پمپ رسوب تشکیل شده باشد و یا ذرات و تکه‌های فلزی داخل یک نقطه جمع شده باشد. این مشکل گرچه خطرناک نیست اما در صورت عدم رسیدگی و توجه ممکن است خسارات زیادی به پکیج گرمایشی وارد شود.

پکیج خانگی

5)رنگ شعله پیلوت تغییر کرده است.

چنانچه رنگ شعله زرد و نارنجی شود، نشاندهنده احتراق ضعیف است که بسیار خطرناک است. سریعاً پکیج گرمایشی را خاموش نمایید و از تعمیر‌‌‌‌‌‌‌‌کاران مجاز درخواست بازدید نمایید. از علائم بد کار کردن پکیج خانگی می‌‌‌‌‌‌‌‌توان به بوی گاز داخل منزل یا اطراف پکیج گرمایشی خانگی، دوده زدن هواکش، بوی بد، علائم سیاهی در اطراف بویلر و تقطیر بیش از حد رطوبت بر روی شیشه‌ها نام برد.

پکیج خانگی

6) شعله پیلوت خاموش می‌‌‌‌‌‌‌‌شود!

چنانچه شعله پیلوت پکیج گرمایشی به طور متناوب خاموش می‌‌‌‌‌‌‌‌گردد و علائم اشاره شده در آیتم 5 نیز مشاهده می‌‌‌‌‌‌‌‌شود حتماً جهت تنظیم سیستم احتراق پکیج خانگی از تعمیر کاران مجاز درخواست بازدید نمایید.

پکیج خانگی

7) در پکیج‌های چگالشی لوله در بین کندانس یخ زده است.

پکیج خانگی

8) ترموستات تنظیم دما کار نمی‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

خراب بودن ترموستات یا درجه تنظیم دما خیلی خطرناک نیست اما می‌‌‌‌‌‌‌‌تواند آزار دهنده باشد. با افزایش دما، عکس العمل پکیج گرمایشی را کنترل نمایید. چنانچه درجه تنظیم دما عمل نکرد می‌‌‌‌‌‌‌‌بایست آنرا تعویض نمود.

پکیج خانگی

9) پکیج گرمایشی من خاموش می‌‌‌‌‌‌‌‌شود؟

افت فشار مدار گرمایش، خراب بودن ترموستات حد یا سنسور حد یا پر نبودن لوله‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌تواند موجب خاموش شدن پکیج گرمایشی گردد. اگر مطالب فوق به شما کمکی در عیب یابی نکرد به یک تعمیر کار مجاز مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید:   استفاده از دستگاه رسوب زدای هیدروفلو در مرکز توانبخشی سگ‌ها

پکیج خانگی

بیشتر بدانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *